Okná pre pasívny dom

Prehľad výhod okien pre pasívny dom

Pojem pasívny dom sa týka tepelne-izolačných vlastností stavby a tým aj okien. Okno v štandarde pasívneho domu musí teda mať mimoriadne vysokú schopnosť tepelnej izolácie. Súčiniteľ prestupu tepla Uw musí spĺňať požiadavky európskych štandardov, čo znamená hodnotu 0,8 W/m2K alebo nižšiu. Každé okno, ktoré má hodnotu Uw menšiu alebo rovnú 0,8 W/m2K, teda možno požiť pre pasívny dom podľa aktuálnej normy pre úsporu energie EnEV 2009 a zároveň umožňuje čerpať dotácie z príslušných podporných programov.

Okná vhodné pre pasívny dom môžeme využiť aj inde ako v pasívnych domoch. Okná s týmto štandardom možno uplatniť ako pri rekonštrukcii, tak aj pre akúkoľvek novostavbu. Okná pre pasívny dom zvyšujú komfort bývania a výrazne prispievajú k znižovaniu nákladov na vykurovanie!

  • Skutočné pohodlie – na okne sa nezráža voda
  • Nevzniká žiadny prievan v dôsledku rozdielnych teplotných zón v blízkosti okna.
  • Vnútorná povrchová teplota okna pre pasívny dom nie je v zime nižšia ako 17°C.
  • Vďaka veľmi dobrým izolačným vlastnostiam už nie je nutné umiestňovať výhrevné teleso pod okno. To vám poskytne väčšiu voľnosť pri plánovaní a zariaďovaní vášho domova.
  • Len o niečo málo vyššia cena má veľmi rýchlu návratnosť v podobe vysokej energetickej účinnosti.

Okná pre pasívny dom – technológia, ktorá vás nadchne!

Vynikajúce tepelne-izolačné vlastnosti okna v štandarde pasívneho domu sú dosiahnuté predovšetkým vysoko kvalitnou technológiou rámu v kombinácii s trojnásobných zasklením. Hodnota tepelnej priepustnosti U hotového okna totiž závisí na hodnote U rámu, použitého zasklenia a distančného rámčeka použitého pre spojenie okrajov skiel.

Okná v štandarde pre pasívny dom navyše majú vysokú mieru priepustnosti slnečnej energie. To znamená, že je možné efektívne využiť teplo slnečného žiarenia. Tým zlepšíme energetickú bilanciu budovy a znížime množstvo energie potrebnej na vykurovanie. To znamená, že tieto okná nielen zvýšia komfort nášho bývania, ale predovšetkým nám pomôžu znižovať náklady na energiu a vykurovanie. Oboje je u novostavieb aj rekonštrukcií výrazným prínosom ako pre stavebníka, tak aj pre obyvateľa domu.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií